Görme Engelliler

Hüseyin Gürkan Kimdir?

Hüseyin Gürkan

      1957  Arhavi’nin Derecik Köyü’nde doğdu. Lise öğrenimini 1976 yılında Arhavi Lisesi’nde tamamladı. Askerliğini bitirdikten sonra 1980 yılında ticarete atıldı. Önce Gürkan Ticaret’i  daha sonra da 1990 yılında Arhavi Dış Ticaret AŞ.   kurdu.

       Evli ve üç çocuk babası olan  Hüseyin Gürkan  eğitime olan gönül bağından dolayı Arhavi Hüseyin Gürkan Lisesi’ni yaptırmıştır.

     2002 – 2003 eğitim ve öğretim yılından itibaren okulumuzun  öğrenci sayısı 750’ye çıkması ve   mevcut binanın ihtiyaca cevap verememesi nedeniyle,  “ Eğitime %100 Destek Kampanyası “ çalışmaları başlatılmış sonuçta da Arhavi’li hayırsever iş adamımız sayın Hüseyin GÜRKAN ile hem mevcut binanın büyük onarımdan geçmesi hem de  12 derslikli ek binanın yapılması için protokol imzalanmış ve bu protokol gereğince de okulun adının “ Arhavi Hüseyin Gürkan Lisesi “  olması konusunda anlaşmaya varılmıştır.

      Hayırsever iş adamımız sayın Hüseyin GÜRKAN tarafından büyük onarımı yapılan ve ek bina inşaatı bitirilen okulumuz 08/01/2007 tarihinde kendi binasına geçmiştir.         2006 – 2007 Eğitim ve öğretim yılının ikinci yarıyılından itibaren okulumuzun adı resmen “ARHAVİ HÜSEYİN GÜRKAN LİSESİ “ olmuştur.  Okulun tamamlanmasından sonrada hayırsever iş adamımızın katkıları ve desteği sürmüştür.

        Hayırsever iş adamımız Hüseyin GÜRKAN´ a okulumuza yaptığı katkılardan dolayı teşekkür ediyoruz.